fbpx
Menu
freestyle-lifestyle / podróże / rodzinny trip

Kolejkowo w Gliwicach + bardzo dużo zdjęć #RodzinnyTrip

kolejkowo

Kolejkowo w Gliwicach to olbrzymia makieta, po której jeżdżą pociągi. Z założenia to miejsce idealne dla rodzin z dziećmi – i tak właśnie jest. Makiety z ruchomymi elementami, padającym deszczem, pływającym parowcem, kawiarnia i sala zabaw. A w toalecie stopnie uławiające najmłodszym skorzystanie oraz przewijaki dla niemowląt. Ale czy Kolejkowo jest atrakcją jedynie dla rodzin z dziećmi?

Kolejkowo w Gliwicach

Kolejkowo to miejsce, w którym możemy obserwować doskonale znane sobie miejsca pomniejszone 25 razy. Oczywiście ja nie koniecznie znałam, bo przecież na co dzień nie mieszkam w Gliwicach. Ale nie o to chodzi, by oglądać to co się zna, ale o to by docenić kunszt wykonawców tych makiet.

W miniaturowym świecie zobaczysz życie na wsi, potowarzyszysz turystom podczas górskich wypraw, weźmiesz udział w akcji ratunkowej, wcielisz się w leśniczego, kupca, pracownika budowlanego, mechanika, cyrkowca czy plażowicza. Po Kolejkowie poruszają się pociągi oraz samochody. To także jedyna makieta w Polsce, na której pływa statek. W naszym świecie zmianie ulegają pory dnia. Dzień w atrakcji Kolejkowo trwa 9 minut, po których następuje noc; zapalają się uliczne latarnie oraz światła w budynkach. Jest pięknie! (klik)

Wszystko zgadza się z opisem ze strony internetowej. Oglądania jest mnóstwo! Nam zajęło to dwie godziny, a to i tak mało, by wyłapać wszystkie fajne scenki. Bo wiecie, tam wiele jest takich scen, które dobrze ukryte są przed dziecięcymi oczami. Mamy tirówkę pod drzewem, dziewczyny bijące się pod dyskoteką, faceta robiącego dwójkę w krzakach. Można się pośmiać przy dokładnym oglądaniu makiety.

kolejkowo

kolejkowo

kolejkowo

kolejkowo

Tak prezentują się makiety tematyczne. Znajduje się tu makieta wzorowana na dzikim zachodzie, są dinozaury, statki przypływające do nowego lądu, lotnisko czy port. Dla urozmaicenia wycieczki po świecie Kolejkowa na makietach ukryto różne zwierzęta (i nie tylko), które należy odszukać. Mamy do znalezienia gęsi, szczury, żółwie, ale też kominiarza czy spidermana. Podczas poszukiwań mieliśmy świetną zabawę.

kolejkowo

kolejkowo

kolejkowo

kolejkowo

kolejkowo

kolejkowo

Kolejkowo wystawa czasowa

W tym roku w Kolejkowie możecie znaleźć wystawę czasową. Do końca lutego 2020 na parterze można podziwiać piernikowe miasteczko. Wygląda ono wspaniale, a pachnie jeszcze lepiej. Zaaranżowane w zimowej scenerii miasteczko to urocze domki z piernika, piernikowy jarmark, kościół. Ponieważ wystawa jest czasowa nie zwlekajcie, zostało już tylko kilka tygodni.

kolejkowo

kolejkowo

Pomyśleć, że wybieraliśmy się tam od początku grudnia. Zawsze coś stawało nam na przeszkodzie. Jednak po dwóch godzinach czuję niedosyt. Chciałabym pooglądać makiety dokładniej, co nie jest możliwe z dwulatką. Jednak bardzo gorąco polecam wycieczkę do Kolejkowa, bo to świetnie spędzony czas. I jeszcze dodam, że najprawdopodobniej do końca lutego powstanie nowa makieta. Właśnie budowany jest będziński zamek, ciekawa jestem jakie scenki znajdziemy dookoła niego.

 

Inne polecane przez nas miejsca znajdziecie w kategorii PODRÓŻE.

Jeśli spodobał Ci się ten wpis będzie mi niezmiernie miło, gdy zostawisz po sobie ślad.
Zapraszam do śledzenia mojego profilu na facebook oraz instagram.

 

 

About Author

Absolwentka Komunikacji Społecznej na Politechnice Śląskiej. Obecnie mama trzech cudownych córek - Rozalki,Florki i Kaliny, oraz berneńskiego psa pasterskiego - Riko. Uwielbiająca rolę Home Manager'a, pretendująca do miana Perfekcyjnej Pani Domu fanka książek historycznych i obyczajowych, a także niepoprawna romantyczka.

Facebook