fbpx
Menu
zabawki

Mikołajkowe prezenty dla najmłodszych

Ja wiem, że jeszcze miesiąc, ale wiecie jak jest. Mikołajkowe prezenty, i świąteczne w zasadzie też, lepiej zacząć wcześniej i na spokojnie. Dlatego przekopałam dla was internety i znalazłam takie prezenty, które chciałabym aby moje dziecko otrzymało. I starałam się nie zebrać tu średniej wielkości sklepu, więc będzie podział na prezenty dla dziewczynek i dla chłopców.

Mikołajkowe prezenty dla dziewczynek

Wolę zacząć od dziewczynek, bo jednak temat mi bliższy. Dlatego, że mam córkę, ale też dlatego, że sama dziewczyną jestem. I kiedy mam okazję bawić się z Ru to budzi się we mnie właśnie taka mała Martusia, która chce się bawić po swojemu (ale walczę z tym). Wybierając zabawki kierowałam się też wiekiem Ru, bo tak najłatwiej, jestem na bieżąco. Przyjmijmy więc, że przedział wiekowy to 2-3 lata. Chociaż dla młodszych też się nadadzą.

dladziewczynki

Mikołajkowe prezenty dla chłopców

No i tu było gorzej. Nie mam syna, mam chrześniaka, ale on już trochę większy i najlepszy prezent to nowa gra na konsolę albo telefon komórkowy. Starałam się więc cofnąć pamięcią w czasy, gdy był w wieku Ru. Lekko nie było, to już 7 lat. Ale wybrałam coś, co spodobało by się mnie, jako mamie chłopca i co spodobało się Małżonowi. On stał się męskim głosem w temacie. Więc jak prezent okaże się słaby to wszystko jego wina. Żartuję, sama wybierałam zabawki. Takie jakimi chciałabym aby bawił się mój syn.

dlachłopca

Wszystko drewniane, ups! Ale nic nie poradzę, że podobają mi się takie zabawki. Mam już dość hałaśliwych, plastikowych i wątpliwej jakości przedmiotów. A powyższe zabawki są naprawdę świetne. Na przykład na takim lwie przeplatanym (nr 7 dla dziewczynek) można nauczyć dziecko cierpliwości i dokładności przy okazji zabawy, ruszamy też kreatywność, jeśli o kolory i przeploty chodzi. A dla chłopca dźwig (3) czy koła zębate (6) to ćwiczenie sprawności manualnej. To wszystko są zabawki, które zajmą dziecko w sposób bardziej skomplikowany niż wciskanie guzika i uruchomienie melodyjki. Do tego wszystko wykonane estetycznie i bezpiecznie. Zabawek możecie szukać TU i TU. Gdyby ktoś z was chciał zadać pytanie czemu wśród zabawek nie ma książeczek śpieszę z odpowiedzią. Książki w naszym domu kupujemy bez okazji i dość często, zabawki na specjalne okazje.

To co, w tym roku szybciej pomyślicie o prezentach?

About Author

Absolwentka Komunikacji Społecznej na Politechnice Śląskiej. Obecnie mama trzech cudownych córek - Rozalki,Florki i Kaliny, oraz berneńskiego psa pasterskiego - Riko. Uwielbiająca rolę Home Manager'a, pretendująca do miana Perfekcyjnej Pani Domu fanka książek historycznych i obyczajowych, a także niepoprawna romantyczka.

Facebook