Ja wiem, że jeszcze miesiąc, ale wiecie jak jest. Mikołajkowe prezenty, i świąteczne w zasadzie też, lepiej zacząć wcześniej i na spokojnie. Dlatego przekopałam dla was internety i znalazłam takie prezenty, które chciałabym aby moje dziecko otrzymało. I starałam się nie zebrać tu średniej wielkości sklepu, więc będzie podział na prezenty dla dziewczynek i dla chłopców.

Mikołajkowe prezenty dla dziewczynek

Wolę zacząć od dziewczynek, bo jednak temat mi bliższy. Dlatego, że mam córkę, ale też dlatego, że sama dziewczyną jestem. I kiedy mam okazję bawić się z Ru to budzi się we mnie właśnie taka mała Martusia, która chce się bawić po swojemu (ale walczę z tym). Wybierając zabawki kierowałam się też wiekiem Ru, bo tak najłatwiej, jestem na bieżąco. Przyjmijmy więc, że przedział wiekowy to 2-3 lata. Chociaż dla młodszych też się nadadzą.

dladziewczynki

Mikołajkowe prezenty dla chłopców

No i tu było gorzej. Nie mam syna, mam chrześniaka, ale on już trochę większy i najlepszy prezent to nowa gra na konsolę albo telefon komórkowy. Starałam się więc cofnąć pamięcią w czasy, gdy był w wieku Ru. Lekko nie było, to już 7 lat. Ale wybrałam coś, co spodobało by się mnie, jako mamie chłopca i co spodobało się Małżonowi. On stał się męskim głosem w temacie. Więc jak prezent okaże się słaby to wszystko jego wina. Żartuję, sama wybierałam zabawki. Takie jakimi chciałabym aby bawił się mój syn.

dlachłopca

Wszystko drewniane, ups! Ale nic nie poradzę, że podobają mi się takie zabawki. Mam już dość hałaśliwych, plastikowych i wątpliwej jakości przedmiotów. A powyższe zabawki są naprawdę świetne. Na przykład na takim lwie przeplatanym (nr 7 dla dziewczynek) można nauczyć dziecko cierpliwości i dokładności przy okazji zabawy, ruszamy też kreatywność, jeśli o kolory i przeploty chodzi. A dla chłopca dźwig (3) czy koła zębate (6) to ćwiczenie sprawności manualnej. To wszystko są zabawki, które zajmą dziecko w sposób bardziej skomplikowany niż wciskanie guzika i uruchomienie melodyjki. Do tego wszystko wykonane estetycznie i bezpiecznie. Zabawek możecie szukać TU i TU. Gdyby ktoś z was chciał zadać pytanie czemu wśród zabawek nie ma książeczek śpieszę z odpowiedzią. Książki w naszym domu kupujemy bez okazji i dość często, zabawki na specjalne okazje.

To co, w tym roku szybciej pomyślicie o prezentach?

Written by Marta S.

 • Zwykła Matka

  Piekności, ale moja córka ….”za stara” na to wszystko :)

 • to już pora na mikołajkowe prezenty? 😉

  • Jasne, o ile nie chcesz wylądować w markecie na ostatnią chwilę lub martwić się, czy zamówiona paczka zdąży przed świętami :)

 • Ten domek na drzewie skradł moje serce <3 My mamy drewniane zestawy do krojenia, podobny zestaw piknikowy, domek drewniany dla lalek, domino i mikser oraz inne sprzęty kuchenne – wszystko jest lubiane 😉 Z "chłopięcych" mamy pociąg drewniany i te układanki, a wiem że z dźwigu to by moja córka oszalała 😉

 • Basia Wu EventMamy.pl

  O tak, też już rozmyślam nad mikołajkowymi prezentami. A pozycja numer 9 z Twojej propozycji dla chłopców już od dawna na naszej liście zakupowej :)

 • Mój synek chyba by umarł ze szczęścia, gdyby dostał taki dźwig 😀

  • No to kochana, poproś dziadków i niech sprezentują :)

   • Zamierzam ;-). Ale powiedz, co to za firma, bo tego akurat nie mogłam znaleźć na stronkach, które podlinkowałaś.

    • Zabij mnie, w grę wchodzi nefere albo patatoy tylko. Myślisz, że mogło się sprzedać i zniknęło ze strony? Sama przekopałam teraz sklepy i nie ma. Hmm…

 • To już ta pora. Dziś byłam w hipermarkecie i widziałam moc prezentów. Trzeba szykować portfel;-)

 • My prezenty na Mikołajki tzw. w kapcia :) robimy drobne.
  Twoje propozycje fajne, Lenka piszczałaby z radości 4,5,6 mała kucharka :)

 • Cieszą oko proponowane przez Ciebie zabawki. Młoda powiedziała co chce dostać- książki, farby, zestaw lekarza i tablicę:) nie kupujemy więcej bo i tak się zabawkami nie bawi :)

 • Drewniane zabawki mają w sobie to coś :)

 • Drewniane zabawki nigdy się nie nudzą :-))

 • Pingback: Top10, czyli 10 najchętniej czytanych wpisów | Dzieciorka()