Alpaki cieszą się coraz większą popularnością. Ten fakt wcale mnie nie dziwi, bo są to zwierzęta wprost stworzone do kontaktu z człowiekiem. Idealnie sprawdzają się w terapii i pomagają pozbyć się stresu. Gdzie znaleźć najlepsze miejsca z alpakami? Alpaki Śląsk – to właśnie tytuł dzisiejszego wpisu. Tu znajdziesz niezbędne informacje, adresy, ceny oraz wszystko co musisz wiedzieć przed odwiedzeniem takiego miejsca.

Alpaki Śląsk – adresy sprawdzonych alpakarni

Alpakarnia Poczesna, k. Częstochowy

To pierwsza alpakarnia jaką odwiedziliśmy. Wejście na wybieg kosztuje 8 zł, kubeczek karmy 2 zł. Tu znajdziecie nie tylko alpaki, ale i inne zwierzęta – wielbłądy, zebry, kozy afrykańskie, kangury. Zajrzyjcie do wpisu, w którym zobaczycie jak wygląda to miejsce.
>>> Alpaki Poczesna <<<

alpaki śląsk

 

Alpakarnia Siewierz

Miejsce bardzo kameralne, z małym placem zabaw. Właściciel stawia na pierwszym miejscu komfort zwierząt. Często organizowane są ogniska i inne wydarzenia, w których alpaki nam towarzyszą.
>>> Alpaki Siewierz <<<

alpaki z jury

 

Alpaki Będzin-Łagisza

Nasze najnowsze odkrycie. Tuż za miedzą, już niestety bez osobnego wpisu na blogu, ale doszłam do wniosku, że zebranie miejsc z alpakami w jednym wpisie ma większy sens. Alpaki znajdziecie na ulicy Jedności 139 w Będzinie. Znajduje się tu 7 samców, którzy są bardzo chętnie na spotkania. Koszt wizyty to 15 zł, dzieci do lat 3 wchodzą bez opłaty. Na miejscu dostaniecie marchewkę dla zwierzaków.
>>> Alpaki Będzin <<<

alpaki śląsk

Alpaki Ruda Śląska

Celowo zostawiłam to miejsce na koniec, ponieważ tu jeszcze nie dotarliśmy. Jestem jednak pewna, że to tylko kwestia czasu. Chcę po prostu zaznaczyć, że po tej drugiej stronie Katowic też znajdziemy te urocze zwierzaki.
>>> Alpaki Ruda Śląska <<<

 

Jeśli spodobał Ci się ten wpis będzie mi niezmiernie miło, gdy zostawisz po sobie ślad.
Zapraszam do śledzenia mojego profilu na facebook oraz instagram.

 

Written by Marta Sobczyk-Ziębińska

Absolwentka Komunikacji Społecznej na Politechnice Śląskiej. Obecnie mama dwóch cudownych córek - Rozalki i Florki, oraz berneńskiego psa pasterskiego - Riko. Uwielbiająca rolę Home Manager'a, pretendująca do miana Perfekcyjnej Pani Domu fanka książek historycznych i obyczajowych, a także niepoprawna romantyczka.