fbpx
Menu
książki

Wszystko o psach i krowach. Hit od Wydawnictwa Dragon

Ostatnio bardzo smoczo się u nas zrobiło. Najpierw przyjechały Aqua Dragons, a później nowe książki od Wydawnictwa Dragon. I dziś opowiem o książkach. Dlaczego? Bo są niesamowite! Każde dziecko ma jakieś zainteresowania. Rozalka na przykład uwielbia psy. Kiedy chodziła jeszcze do przedszkola zawsze w piątek zabierała ze sobą książkę i była to książka z rasami psów. Teraz zacznie pewnie nosić „Wszystko o psach”. To będzie naturalna kolej rzeczy.

Seria „Wszystko o…”

Zacznę od tego, że książek w serii jest sześć. Możemy się z nich dowiedzieć wszystkiego o psach, krowach, kotach, pszczołach, koniach i niedźwiedziach. Książki mają za zadanie przybliżyć czytelnikowi świat tych wszystkich zwierząt. Mam tu na myśli takie rzeczy jak budowa, historia, interakcje z człowiekiem, gatunki, zwyczaje zwierząt, dieta, nawet ich emocje. Książki z serii „Wszystko o…” wydane są w formie ilustrowanej encyklopedii. Forma obrazkowa pomoże dziecku zapamiętać więcej ciekawostek.

Wszystko o psach

„Wszystko o psach” znajdziecie pod tym linkiem. Książka podzielona jest na 19 rozdziałów. Znajdziemy tu takie informacje jak etapy rozwoju psa, ich mowę ciała, zwyczaje, higienę, psie choroby, psy na służbie, emocje psa, coś o schroniskach. Dowiemy się także jak wyglądają przepisy prawa dotyczące psów. Na końcu znajdziemy kartę pupila, którą dziecko może samodzielnie uzupełnić. Jest także miejsce na własnoręcznie malowany portret pupila. „Wszystko o psach” to bardzo ciekawa książka dla dzieci, ale nie tylko. Również ja, dorosła osoba, dowiedziałam się kilku ciekawostek o tych zwierzętach. Choć wydawało mi się, że jednak dość sporo wiem, zwłaszcza, że sama też o psach pisałam, np. tutaj.

wszystko o psach

wszystko o psach

wszystko o psach

wszystko o psach

wszystko o psach

Wszystko o krowach

„Wszystko o psach” jest książką ciekawą. Jednak to „Wszystko o krowach” skradło moje serce. Tu co prawda rozdziałów głównych jest tyko 6, ale za to każdy ma więcej podrozdziałów. Z tej książki dowiecie się skąd się wzięły krowy, jakie są ich rasy, co lubią jeść krowy i co pomaga im w trawieniu. Poznacie sekret krowiego placka, zajrzycie do obory przyszłości. Autorzy świetnie pokazali do czego wykorzystywana jest krowa, jak powstaje nabiał i co ma krowa do medycyny. W ostatnim rozdziale poznacie rolę krowy w kulturze. Tu co prawda nie znajdziemy miejsca na portret krowy, ale chyba mało kto ma takiego pupila.

wszystko o krowach

wszystko o krowach

wszystko o krowach

wszystko o krowach

wszystko o krowach

Jeśli spodobał Ci się ten wpis będzie mi niezmiernie miło, gdy zostawisz po sobie ślad.
Zapraszam do śledzenia mojego profilu na facebook oraz instagram.

 

 

About Author

Absolwentka Komunikacji Społecznej na Politechnice Śląskiej. Obecnie mama trzech cudownych córek - Rozalki,Florki i Kaliny, oraz berneńskiego psa pasterskiego - Riko. Uwielbiająca rolę Home Manager'a, pretendująca do miana Perfekcyjnej Pani Domu fanka książek historycznych i obyczajowych, a także niepoprawna romantyczka.

Facebook