fbpx
Menu
freestyle-lifestyle

Świąteczne dekoracje – inspiracje i pomysły

Świąteczne dekoracje muszą pojawić się w grudniu. Zwłaszcza, że ostatnie zimy są mało śnieżne i świąteczny klimat musimy sobie stworzyć w inny sposób. Dlatego na tydzień przed wigilią przychodzę tu z inspiracjami na świąteczne dekoracje, które nie tylko ozdobią dom, ale także pomogą nam poczuć magię świąt.

Chociaż w sklepach święta zapanowały tuż po 1 listopada. A w KIK to nawet we wrześniu, mnie świąteczne szaleństwo dopada dopiero po mikołajkach. W okolicy połowy grudnia mam już wszystkie prezenty, mam posprzątany dom i jedyne na co czekam to choinka. I cała reszta świątecznych ozdób, które sprawiają, że w domu robi jeszcze bardziej przytulnie i magicznie.

Świąteczne dekoracje – dodatki tekstylne

Od dodatków do domu zacznę. O ile choinka i lampki są rzeczami, które na myśl przychodzą pierwsze, o tyle czasami warto wprowadzić do domu nieco więcej magii. Obecnie mamy bardzo duży wybór tekstyliów z motywem świątecznym. Poszewki na poduszki, koce, pościele czy narzuty na łóżka są cudowną świąteczną dekoracją. Do tego można nabyć je w całkiem niezłych cenach. W sklepach te tekstylia mnożą się na półkach. Zaczynając od najtańszych opcji jak Pepco czy Aliexpress, kończąc na sklepach jak Home&You i innych.

świąteczne dekoracje

świąteczne dekoracje

Dekoracje okienne

Okna są zawsze widoczne, więc bardzo fajnie ozdobić okna, by cieszyły oko patrząc zarówno z zewnątrz, jak i od wewnątrz. Kiedy już uporamy się z ich myciem i innymi dużymi porządkami powstaje nam piękna rama, aż prosi się by i tu zapanował świąteczny nastrój. Najprostszym sposobem jest zawieszenie na karniszach lampek, ale można iść o krok dalej. Bombki, papierowe śnieżynki, lizaki w kształcie laseczek, bałwanki, choinki i szablony do obrazków ze sztucznego śniegu. Pomysłów jest mnóstwo i tylko od nas zależy jak bardzo świątecznie będzie wyglądać nasze okno.

dekoracje świąteczne

świąteczne dekoracje

dekoracje świąteczne

świąteczne dekoracje

Świąteczno-zimowy stroik

Taki stroik może stać na naszym stole praktycznie całą zimę w zależności od tego czego użyjemy do jego wykonania. Możemy także przygotować stroik typowo świąteczny, z bombkami, reniferami, małymi domkami. Tak naprawdę ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia.

świąteczne dekoracje

świąteczne dekoracje

Jeśli spodobał Ci się ten wpis będzie mi niezmiernie miło, gdy zostawisz po sobie ślad.
Zapraszam do śledzenia mojego profilu na facebook oraz instagram.

About Author

Absolwentka Komunikacji Społecznej na Politechnice Śląskiej. Obecnie mama trzech cudownych córek - Rozalki,Florki i Kaliny, oraz berneńskiego psa pasterskiego - Riko. Uwielbiająca rolę Home Manager'a, pretendująca do miana Perfekcyjnej Pani Domu fanka książek historycznych i obyczajowych, a także niepoprawna romantyczka.

Facebook