fbpx
Menu
książki

Wierszyki dla Ksawerego

Znacie wydawnictwo Dlaczemu? Musicie poznać, koniecznie. Mnie się udało całkiem niedawno i niezmiernie cieszę się z tej znajomości. Dziewczyny także, pierwsza książka zawitała u nas całkiem niedawno i już jest hitem. Zwłaszcza wśród młodszych. „Wierszyki dla Ksawerego” to bardzo ciekawa propozycja.

Wierszyki dla Ksawerego

Pełny tytuł tej niewielkiej rozmiarowo książeczki to „Wierszyki dla Ksawerego, czyli o czym marzy Foka z bieguna północnego i inne historie”. Jej wnętrze kryje piękne wierszyki dla dzieciaków. Najczęściej nasze dzieci słuchają dobrze znanych wierszy. Można powiedzieć, że klasyków. Na pamięć znamy „Kaczkę Dziwaczkę”, „Lokomotywę” czy „Na straganie”. I to jest naprawdę fajne, ale jak wiadomo dzieci potrzebują nowości. I tu wspaniale sprawdzają się takie książki jak „Wierszyki dla Ksawerego”To nowoczesne utwory, dopełnione przepięknymi ilustracjami, które wspaniale działają na wyobraźnie dziecka. Bohaterami wierszy są między innymi Koń, Bocian, Foka, Tur. Ale nie tylko! Między rymami znajdziemy Ćmy, Motyle, Wrony, a nawet Piratów i Klauna. Wszyscy bohaterowie są niezwykli i bardzo szybko „zaprzyjaźniają” się z najmłodszym czytelnikiem.

wierszyki

O autorce

Autorką wierszy jest Barbara Szczepańska, pseudonim Judyta, to bardzo barwna i wszechstronna osoba. Urodzona w Krakowie poetka, prozaiczka i wokalistka. Także autorka – sztuk teatralnych, scenariuszy filmowych i piosenek. Jest absolwentką Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej oraz Podyplomowego Studium Logopedii. Kierunki studiów nie przeszkodziły Pani Barbarze realizować jej pasji jaką było pisanie, tworzenie tekstów oraz występy sceniczne. Barbara Szczepańska to bardzo utalentowana i utytułowana osoba. Została odznaczona medalem Komisji Edukacji Narodowej, medalem „Honoris Gratia”, jest stypendystką Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Więcej informacji o autorce znajdziecie na osobistej stronie internetowej.

wierszyki

Jeśli spodobał Ci się ten wpis będzie mi niezmiernie miło, gdy zostawisz po sobie ślad.
Zapraszam do śledzenia mojego profilu na facebook oraz instagram.

About Author

Absolwentka Komunikacji Społecznej na Politechnice Śląskiej. Obecnie mama trzech cudownych córek - Rozalki,Florki i Kaliny, oraz berneńskiego psa pasterskiego - Riko. Uwielbiająca rolę Home Manager'a, pretendująca do miana Perfekcyjnej Pani Domu fanka książek historycznych i obyczajowych, a także niepoprawna romantyczka.

Facebook