fbpx
Menu
książki

Rodzina Treflików. Czekamy na mamę

Rodzina Trefilków

Rodzina Trefilków znana jest nam bardzo dobrze. Każdego dnia przygody tych sympatycznych ludków można oglądać na TVP ABC. Rodzina Treflików to mamusia, tatuś, Treflinka i Trefik. Ale są tu także inni bohaterowie – Wujcio, Ciocia, Pajączek, Robobot czy Prince Kong. Tym razem rodzinkę możemy zobaczyć w formie książkowej. Najnowsza propozycja wydawnictwa Znak miała premierę 27 stycznia, znajdziecie ją tutaj.

Rodzina Treflików. Czekamy na mamę

W codziennych sytuacja dzieci spotykają różne lęki. Nie inaczej było tym razem w Rodzinie Treflików. Pewnego dnia mama musiała wyjechać na kilka dni. Treflinka bardzo przeżywała ten wyjazd. Czuła niepokój, miała wrażenie, że w brzuchu ktoś zawiązał jej supełek. Bardzo przejmowała się tym, że mamy kilka dni nie będzie. Jednocześnie rozumiała, że ten wyjazd to dla mamy bardzo ważna rzecz. Jesteś ciekawa jak Treflinka poradziła sobie ze swoimi smutkami?

To świetna książka, którą można uznać za terapeutyczną. Każdy z nas może znaleźć się w sytuacji, kiedy będzie musiał zostawić dziecko i wyjechać. Są to takie rzeczy jak delegacje – zdarzają się pracującym rodzicom, pobyty w szpitalu – kiedy ma się urodzić rodzeństwo, czy inne wyjazdy, które rodzic chce zaliczyć dla samego siebie. W końcu każdy potrzebuje trochę przestrzeni na swoje hobby. Dlatego jeśli chcecie pokazać dziecku, że wasza chwilowa nieobecność nie jest straszna musicie sięgnąć po tą książkę. Dzięki niej z pewnością oswoicie lęk dziecka przed waszą nieobecnością. Jestem pewna, że z tą książka wam się uda.

Rodzina Trefilków

Rodzina Trefilków

O autorkach

Autorkami książki są dwie kobiety, które jak nikt znają tematy rodzicielstwa bliskości, komunikacji bez przemocy i metody self-reg. W książce znajdziemy wskazówki i objaśnienia, które pomogą nam wyciągnąć z prostego opowiadania ile się da. Te porady świetnie sprawdzą się podczas rozmów z dziećmi, by pokazać im, że rozstania to nic strasznego. A ponieważ za trzy miesiące moje dziewczyny czeka kilka dni beze mnie to do tego czasu książka będzie mocno używana.

Wracając do autorek

Wioletta Firaza – jest psycholożką i mamą, jej pasja to filozofia Rodzicielstwa Bliskości i Komunikacja bez Przemocy. Działa społecznie, jest współzałożycielką polskiego oddziału organizacji Design for Change. Organizacja ta wspiera dzieci chcące zmienić świat na lepsze.

Aleksandra Czuń – realizatorka programu Ośrodka Rozwoju Edukacji „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”, edukatorka Pozytywnej Dyscypliny i trenerka metody Self-Reg. Jest mamą trójki dzieci i kończy studia psychologiczne. Możecie znaleźć ją na fanpage Odstreserka.

 

Rodzina Treflików. Czekamy na mamę

Oprawa twarda

Format: 195×216

Liczba stron: 32

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-240-5185-4

 

Jeśli spodobał Ci się ten wpis będzie mi niezmiernie miło, gdy zostawisz po sobie ślad.
Zapraszam do śledzenia mojego profilu na facebook oraz instagram.

About Author

Absolwentka Komunikacji Społecznej na Politechnice Śląskiej. Obecnie mama trzech cudownych córek - Rozalki,Florki i Kaliny, oraz berneńskiego psa pasterskiego - Riko. Uwielbiająca rolę Home Manager'a, pretendująca do miana Perfekcyjnej Pani Domu fanka książek historycznych i obyczajowych, a także niepoprawna romantyczka.

Facebook