Dziecięce imiona mnie kręcą. Poważnie. Od kiedy mam córki często słyszę, że mają nietypowe i oryginalne imiona. Dlatego tak chętnie śledzę rankingi imion nadawanym dzieciom. Na ranking z pierwszej połowy tego roku czekałam już w lipcu! Teraz mogę osobiście zorientować się jak wyglądają imiona moich dziewczyn na liście. Żeby jednak wpis był pełny zerkniemy też w męskie imiona. Zobaczcie wraz ze mną jakie imiona nadawane były w pierwszym półroczu 2019.
Imiona nadawane dziewczynkom w I połowie 2019 roku
Patrząc na czołówkę damskich imion niewiele zmienia się w stosunku do poprzedniego roku. Na pierwszym miejscu w dalszym ciągu mamy Zuzannę z 4251 dziewczynkami. I muszę przyznać, że Zuzanna to imię, które spotykam bardzo często. W przedszkolu, w sali zabaw, na placu zabaw. Da się zauważyć, w moim otoczeniu, że wiele dziewczynek otrzymało to właśnie imię. Na miejscu drugim uplasowała się Julia, aż 4042 dziewczynek otrzymało to imię w pierwszych sześciu miesiącach 2019 roku. Następnie Maja – 3853, Zofia – 3755, Hanna – 3651.
Poniżej liczby 2000 znalazły się imiona, które jeszcze nie tak dawno były w ścisłej czołówce. Są to na przykład Wiktoria i Emilia. Martyna i Jagoda zbliżają się do tysiąca osób. Rozalia pojawia się za połową, 352 dziewczynki otrzymały to imię. Natomiast Florentyna znajduje się w ogonie i w roki 2019 tylko 34 dziewczynki otrzymały to imię. Za Florką pojawiają się jeszcze takie imiona jak: Beata, Sylwia, Tatiana, Ilona, Jolanta, Stanisława czy Leokadia – wszystkie pojawiają się mniej niż 20 razy.
Imiona nadawane chłopcom w I połowie 2019 roku
Imiona nadawane chłopcom zawsze schodziły na dalszy plan, ale to chyba nie dziwne skro mam dwie córki. Zupełnie bez ściemy mówiąc to nigdy mi przez myśl nie przeszło, żeby szukać imienia dla chłopca. Gdzieś tam czułam, że nie jest mi to potrzebne. Dlatego imiona nadawane chłopcom w pierwszym półroczu mają niezbyt dokładne odzwierciedlenie w dzieciach dookoła mnie.
Na pierwszym miejscu niezmiennie króluje Antonii – 4247 chłopców otrzymało to imię. Na każdego Antka przypada jedna Zuzia (no 4 zostanie bez pary). Drugie miejsce zajmuje Jakub -4050. Pamiętam jak byłam mała, znałam tyko jednego Kubę i wtedy to jego imię uważano za oryginalne i niespotykane. Jan – 3979 to miejsce trzecie, czwarty jest Szymon – 3584, a piąty Aleksander – 3582. Leon, Nikodem i Ignacy znaleźli się blisko liczby 2000, niewiele brakło by ją osiągnąć. Poniżej tysiąca znajdziemy Alana, Tomasza, Dominika. A poniżej setki Cyprian, Norbert, Szczepan, Oktawian, Sylwester. Stanisław, Ambroży, Lech czy Wiesław to już imiona, które znalazły się poniżej 10 chłopców.
Pełen ranking znajdziecie TUTAJ.
Jeśli spodobał Ci się ten wpis będzie mi niezmiernie miło, gdy zostawisz po sobie ślad.
Zapraszam do śledzenia mojego profilu na facebook oraz instagram.