fbpx
Menu
freestyle-lifestyle / nauka / rozwój dziecka

Rysuję i zgaduję z Kapitanem Nauką

Rysuję i zgaduję

’Rysuję i zgaduję” – sama nazwa serii brzmi tak, że każdy chce po nią sięgnąć. Trzy niewielkie teczki, każda skrywająca wewnątrz 100 zabaw edukacyjnych. Trening umysłu dla dzieci w wieku 4-6 lat. A ponadto wspaniałe wspomaganie edukacji państwowej (a z tą wiadomo jak jest). Każda teczka to zestaw rozwijających zabaw zawartych w książce i na kartach, a pracę ułatwia nam suchościeralny flamaster. W nasze ręce trafiły ćwiczenia, przez które przeprowadzą nas królik Kazik, robot Eliot i koparka Barbarka, Kapitan Nauka po raz kolejny wie kogo wysłać do ciekawskich dzieciaków.

Rysuję i zgaduję z królikiem Kazikiem

Nauka liczenia, rozwój mowy, przyroda i grafomotoryka – wszystko to znajdziecie w każdej z teczek. Jednak mimo pozornie podobnych zadań materiały różnią się między sobą. Królik Kazik pokaże dzieciom barwny świat roślin i zwierząt, nauczy liczenia oraz sprawdzi jak ma się spostrzegawczość dziecka. To wspaniały wstęp do nauki pisania i czytania. To teczka dla dzieci 4-5 letnich, zadania jakie się tam znajdują dostosowane są do wieku, więc żaden przedszkolak nie powinien mieć problemu z ich rozwiązaniem. Znajduje się tu 100 zadań, 40 w książce i 60 na dwustronnych kartach, po których możemy pisać flamastrem i ścierać go dowolną ilość razy. Książka z zadaniami zaczyna się od kilkunastu zdań od autorek. Tu znajdują się podpowiedzi dotyczące możliwości cztero- i pięciolatków, rodzicom z pewnością się to przyda. Z królikiem Kazikiem dzieci uczą się nie tylko liczenia, ale też kształtów, kolorów, nazw owoców i warzyw, drzew. 

Rysuję i zgaduję

Rysuję i zgaduję z robotem Eliotem

Podstawowa zawartość kolejnego pudełka jest w zasadzie taka sama. Również mamy tu flamaster, książkę z zadaniami i karty pracy. Jednak robot Eliot przenosi dzieciaki w kosmos! Poza nauką liczenia, pisania, logicznego myślenia poznajemy świat planet, rakiet i robotów. I choć wiele łączy Eliota z Kazikiem, to widać, że autorki przygotowały rewelacyjny materiał. 

Kapitan Nauka

Rysuję i zgaduję z koparką Barbarką

Jedyna dziewczyna w towarzystwie. Ćwiczenia, które skrywa w swojej teczce Barbarka przeznaczone są dla dzieci 5- i 6-letnich. Poza zadaniami z serii liczenia mamy tu wprowadzenie do dzielenia wyrazów na sylaby i głoski. Znajdziemy tu zadania matematyczne, logiczne, grafomotoryczne i polonistyczne. Dziecko musi zakreślić odpowiednie głoski lub sylaby. 

rysuję i zgaduję Kapitan nauka

 

Dla każdego przedszkolaka

To co najbardziej podoba mi się w serii „Zgaduję i rysuję” to uniwersalność. Są to zbiory zadań dla każdego dziecka, bez podziału na płeć, choć w pierwszej chwili główni bohaterowie mogą na to wskazywać. Każda teczka jest do siebie podobna, bazuje na tej samej podstawie. Jest to moim zdaniem świetne rozwiązanie, bo dziecko ćwiczy to co jest podstawą i może ją bardzo dobrze opanować. Przy okazji poznając liczne ciekawostki, takie jak nazwy kwiatów, drzew, roślin, planet – to co przydaje się na późniejszych etapach nauki. 

Mnogość i uniwersalność zadań daje nam możliwość korzystania z teczek w dowolny sposób. Nie musimy wykonywać ich w określonej kolejności. A dwustronne karty po których piszemy suchościeralnym flamastrem są w zasadzie nie do zdarcia. Cały zestaw daje nam 180 zadań na kartach. Nauka i zabawa z takim zestawem nigdy się nie kończy. 

ćwiczenia grafomotoryczne

 

Jeśli spodobał Ci się ten wpis będzie mi niezmiernie miło, gdy zostawisz po sobie ślad.
Zapraszam do śledzenia mojego profilu na facebook oraz instagram.

 

About Author

Absolwentka Komunikacji Społecznej na Politechnice Śląskiej. Obecnie mama trzech cudownych córek - Rozalki,Florki i Kaliny, oraz berneńskiego psa pasterskiego - Riko. Uwielbiająca rolę Home Manager'a, pretendująca do miana Perfekcyjnej Pani Domu fanka książek historycznych i obyczajowych, a także niepoprawna romantyczka.

Facebook