fbpx
Menu
książki

Wielka Księga Supermocy

„Wielka Księga Supermocy” trafiła do nas w idealnym czasie i w idealnym czasie po nią sięgnęłyśmy. W 16 dniu narodowej kwarantanny moje dzieciaki odnotowały wyraźny spadek mocy i formy. Stały się chodzącym „nudzi mi się” i „nie chce mi się”, jeszcze od czasu do czasu odzywało się „chcę do koleżanek”. Ja to doskonale rozumiem. My, dorośli często ciężko radzimy sobie z izolacją, a co dopiero dzieciaki. One potrzebują kontaktów, potrzebują ruchu, wybiegania się, szaleństwa. I właśnie tu z pomocą przychodzi nam „Wielka Księga Supermocy” od wydawnictwa Mamania.

Wielka Księga Supermocy

Kiedy dzieci zaczynają się nudzić staram się sprawić, żeby uruchomiły jedną ze swoich supermocy – wyobraźnię. To jedno z najpotężniejszych narzędzi jakie nasze dzieciaki mogą obecnie wykorzystywać do woli. Doskwiera nuda? Zdarza się to każdemu, nawet zdrowo jest się czasem ponudzić. Ale czasem to nie jest przez kilka, kilkanaście najbliższych tygodni. Z pomocą przychodzą nam bohaterowie książki. Każdy z nich ma swoją stronę. A na tej stronie miejsce na opis swojej super mocy oraz wspaniałą ilustrację. Bohaterowie książki pokazują naszym dzieciakom jak wiele fantastycznych rzeczy drzemie w każdym z nas. I wcale nie są to nadzwyczajne moce.

wielka księga supermocy

A ty jaką masz supermoc?

Ponieważ moje dziewczyny odnotowały w ostatnich dniach spadek energii, postanowiłam wykrzesać z siebie jakąś własną supermoc. Długo się zastanawiałam co to miałoby być. Wtedy też wpadłam na pomysł, że moją supermocą będzie przytulanie na zawołanie. Nie jest to może talent, w przeciwieństwie do mocy opisanych w książce. Jednak doszłam do wniosku, że taka supermoc pomoże dziewczynom. To nic, że dużo przytulamy się na co dzień. Ale teraz sytuacja jest wyjątkowa i każda z nas tego przytulenia potrzebuje częściej. 

wielka księga supermocy

O autorkach

Oczywiście książka od Wydawnictwa Mamania nie może być pozycją banalną. To wydawnictwo słynie z mądrych książek, wspierających rodzica i niosących za sobą dobre wartości. Nie inaczej jest tym razem. Autorką „Wielkiej Księgi Supermocy” jest Sussana Isern, psycholożka i mama trójki dzieci. Od 2011 roku, kiedy to jej pierwsza książka ujrzała światło dzienne, opublikowała już ponad 30 książek dla dzieci. Dwukrotnie została uhonorowana nagrodą Moonbeam Children’s Books Awards, jest profesorem na Europejskim Uniwersytecie Atlantyckim. Natomiast ilustracje to dzieło Rocio Bonilla, która ukończyła Wydział Sztuk Pięknych na Uniwersytecie w Barcelonie. W 2015 roku zdobyła nagrodę za najlepszą książkę od hiszpańskiego Ministerstwa Kultury i Edukacji. 

Autor: Susanna Isern, Rocio Bonilla

Tytuł: Wielka Księga supermocy

ISBN: 978-83-66329-82-9

Liczba stron: 40

Oprawa: twarda

Premiera: 4 marca 2020

 

Jeśli spodobał Ci się ten wpis będzie mi niezmiernie miło, gdy zostawisz po sobie ślad.
Zapraszam do śledzenia mojego profilu na facebook oraz instagram.

About Author

Absolwentka Komunikacji Społecznej na Politechnice Śląskiej. Obecnie mama trzech cudownych córek - Rozalki,Florki i Kaliny, oraz berneńskiego psa pasterskiego - Riko. Uwielbiająca rolę Home Manager'a, pretendująca do miana Perfekcyjnej Pani Domu fanka książek historycznych i obyczajowych, a także niepoprawna romantyczka.

Facebook