fbpx
Menu
podróże / rodzinny trip

Alpaczy raj koło Siewierza <3

alpaki z jury
O alpakach pisałam już mnóstwo razy. Znajdziecie na blogu wpisy w których opisana jest każda alpakarnia, np. tu i tu. Lubimy wracać do tych miejsc, tym bardziej, że każde z nich się stale rozwija. W niedzielę, po dwóch latach, po raz kolejny odwiedziliśmy Alpaki z Jury. Trochę się zmieniło i będzie się zmieniać dalej. Wszystko na plus, sprawdźcie ich instagram – Atrakcje dla dzieci.

Alpaki w Siewierzu

Alpaki w Siewierzu nie są tak stricte w mieście. Znajdziecie je dokładnie w malutkiej miejscowości Czekanka, tuż za Siewierzem (kierunek na Myszków). Miejsce z dala od zgiełku miasta, wśród lasu, z dala od głównej drogi. Istnieje możliwość umówienia się na spacer z alpakami. To jeszcze przed nami, ponieważ perspektywa prowadzenia tego zwierzęcia na smyczy po lesie bardzo mnie kusi. Ale wtedy umówię się chyba bez dzieciaków. To będzie mój czas na regeneracje, odpoczynek i naładowanie się pozytywna energią.

alpaki zagłębie
alpaki z jury

Zmiany

W stosunku do naszej ostatniej wizyty nieco się zmieniło. Jest kilka młodziutkich alpaczek, dzieciaków. Są one bardzo ciekawskie, przytulaśne i chętne do kontaktu z człowiekiem. Od Pana Marcina dowiedziałam się też, że kilka samic spodziewa się alpaczych bobasów! Ale do rzeczy. Uzbrojona w marchewki i pokarm z kulce weszłam do ich zagrody i nie umiałam stamtąd wyjść.
alpaki siewierz

Strefa rodzinna zdecydowanie się rozrosła, a mimo to nadal jest kameralnie. Jest fajny plac zabaw dla dzieci. Rozstawiono też więcej hamaków, huśtawki typu bocianie gniazda, leżaki oraz maty, z których każdy może skorzystać. Maty są tak duże, że spokojnie zmieści się na jednej cała rodzina. Na miejscu można napić się dobrej kawy, zarówno tradycyjnej, jak i mrożonej. Zjeść lody, a nawet domowe ciasto. Nie będę oszukiwać, ale ciężko wyjść do domu kiedy znajdziemy się w miejscu tak spokojnym, przyjemnym i stworzonym z miłości do zwierząt.

alpaki z jury
alpaki siewierz
alpaki z jury
A to wszystko to dopiero początek. Cyklicznie organizowane są ogniska. Na terenie obiektu zostało przygotowane palenisko, dookoła ustawione ławki. Jesienią przy takim ognisku klimat musi być nieziemski. Sprawdzimy to na pewno. W pobliżu paleniska powstaje kawiarnia, w planach jest tez kino letnie (a nuż uda się, że jeszcze jesienne).
ogniska z alpakami

Uwaga, przesłodkie zdjęcia!!!

 

alpaki z jury

 

alpaki w siewierzu

 

alpaki zagłębie

 

alpaki z jury

 

alpakoterapia

 

alpaki siewierz

Co warto wiedzieć przed przyjazdem?

Miejsce jest domem alpak, panują tu pewne zasady, których trzeba przestrzegać. Właściciel dba o to, by zwierzęta czuły się jak najlepiej. Koszt spotkania ze zwierzakami to obecnie 25 zł, w tej cenie mamy pokarm dla alpak. Cały teren jest zagrodzony i bezpieczny zarówno dla zwierząt, jak i dla dzieci. Wydzielone strefy pozwalają odpocząć alpakom od nas, i nam od alpak. Dzięki temu możemy obserwować je z odległości, np. gdy dzieci bawią się na placu zabaw, bądź też wejść do ich zagrody na mizianie. Choć alpaki największą atrakcją są właśnie dla dzieci to musimy pamiętać o przygotowaniu maluchów na takie spotkanie. W zagrodzie alpak nie wolno biegać ani krzyczeć (to dotyczy każdej alpakarni czy miejsca, w którym są zwierzęta). Lepiej nie podchodzić do zwierząt od tyłu i nie być gwałtownym. Spotkanie z alpakami wycisza i sprawia, że stajemy się spokojniejsi.

Zapraszam was w to miejsce!

PS. Wpadnę tam zimą, żeby pokazać alpaki w nieco innej scenerii.

 

About Author

Absolwentka Komunikacji Społecznej na Politechnice Śląskiej. Obecnie mama trzech cudownych córek - Rozalki,Florki i Kaliny, oraz berneńskiego psa pasterskiego - Riko. Uwielbiająca rolę Home Manager'a, pretendująca do miana Perfekcyjnej Pani Domu fanka książek historycznych i obyczajowych, a także niepoprawna romantyczka.

Facebook