fbpx
Menu
książki

Kajtek i Tosia

kajtek i tosia

„Kajtek i Tosia” to trzecia propozycja książkowa od Wydawnictwa Zakamarki, jaką dzielę się na blogu w tym miesiącu. A dziele się nią, ponieważ warto. Poprzednio poznaliście książkę dla najmłodszych, recenzję znajdziecie tutaj, oraz coś co polubi każde dziecko niezależnie od wieku, o inwentarzu kwiatów przeczytacie w tym miejscu. Dziś przychodzę z książką, która będzie idealną propozycją dla dziecka w każdym wieku.

Kajtek i Tosia

Kajtek i Tosia to para przyjaciół. Spędzają ze sobą niemal każdą wolną chwilę. Cała książka pełna jest ich przygód i zabaw. Być może zdarzyło się wam czytać książkę o przygodach Mamy Mu? Przygody Kajtka i Tosi wyszły z wyobraźni tych samych autorów. Dlatego byłam przekonana, na granicy z pewnością, że „Kajtek i Tosia” również przypadną nam do gustu.Z takimi dzieciakami nie można się nudzić.

kajtek i tosia

W książce znajdziecie dwanaście opowiadań. Dwanaście krótkich historyjek, które są idealne do wieczornego czytania przed snem. Książeczkę znajdziecie na stronie Wydawnictwa Zakamarki – KLIK.

Kajtek z Tosią to zwykłe dzieciaki, nie wyróżniają się niczym szczególnym. Są radosne, chętne do zabawy i pomysłowe. Spędzają razem każdą wolną chwilę, świetnie się przy tym bawiąc. Liczą ile hopsów, a ile hyców potrzeba by dotrzeć do drzewa, hodują kijanki, urządzają wycieczki do lasu. Z choroby Kajtka robią świetną zabawę, a łóżko staje się karetką. Robią prrrr w telefony i znajdują jamnika. Ich przygody i zabawy opisane są tak cudownie, że zaciekawią każdego małego czytelnika.

Więcej o książce

Książka podzielona jest na rozdziały-opowiadania. Są one na tyle krótkie i napisane tak prostym językiem, że z powodzeniem można czytać je dzieciom na dobranoc. Ilustracje w książce również są proste i nie jest ich zbyt wiele. Jest ich w sam raz. Wyszły spod ołówka Jensa Ahlboma i są urzekające. Bardzo pasują do tej książki. Całość zamknięta jest w twardej oprawie, co powinno przetrwać żywot książki. Nasz egzemplarz jest w ciągłej eksploatacji, więc to dla mnie ważne. 

tłumaczenie: Agnieszka Stróżyk
tytuł oryginału: Lillebror och Billan
język oryginału: szwedzki
wiek 3+
ISBN 978-83-7776-165-6
Format 15 x 21 cm, twarda oprawa, 108 stron

Jeśli spodobał Ci się ten wpis będzie mi niezmiernie miło, gdy zostawisz po sobie ślad.
Zapraszam do śledzenia mojego profilu na facebook oraz instagram.

About Author

Absolwentka Komunikacji Społecznej na Politechnice Śląskiej. Obecnie mama trzech cudownych córek - Rozalki,Florki i Kaliny, oraz berneńskiego psa pasterskiego - Riko. Uwielbiająca rolę Home Manager'a, pretendująca do miana Perfekcyjnej Pani Domu fanka książek historycznych i obyczajowych, a także niepoprawna romantyczka.

Facebook