Opowiadanie Rozalce o ciąży i zmianach zachodzących w mamie, rosnący brzuszek i pewne ograniczenia z tym związane to ostatnio bardzo topowy temat w domu. Mając ciekawskie dziecko nie łatwo zaspokoić potrzebę wiedzy. Staram się, by uzyskała odpowiedź na każde zadane pytanie. Wiele jej tłumaczę i nie zbywam, kiedy pyta. O samej ciąży opowiedziałam jej już chyba wszystko co możliwe. Ale skoro istnieją książeczki dla dzieci, które mogą pomóc to dlaczego z nich nie skorzystać?

Kasia i brzuszek mamy

“Kasia i brzuszek mamy” to jedna z książek, na którą wpadłam już podczas Targów Książki w Katowicach, a która zasiliła naszą biblioteczkę dzięki wydawnictwu Adamada.

Kasia to mała dziewczynka, której świat wkrótce się zmieni. Wszystko za sprawą rodzeństwa. Mama Kasi zachodzi w ciążę. Dziewczynka bardzo cieszy się z tego, że będzie miała rodzeństwo. Nie wie czy to braciszek czy siostrzyczka, ale przez cały czas cieszy się tak samo mocno. Na 32 stronach książki Kasia przybliża dzieciom ciążę. Opowiada o tym, co zmienia się w jej trakcie. Jakie zmiany zachodzą w ciele mamy oraz w domu, a także w samej opiece nad Kasią. Oczywiście mała Kasia opowiada wszystko z perspektywy małego dziecka, więc nie znajdziemy tu medycznych określeń czy szczegółowych opisów. To książeczka dla wszystkich rodziców, u których różnica wieku będzie niewielka. Choć i nasze 4,5 roku okazało się zainteresować tematem i “Kasię i brzuszek mamy” przerabiamy każdego dnia.

 Książka dla każdego dziecka

Prawda jest taka, że “Kasia i brzuszek mamy” to propozycja nie tylko dla dzieciaków, które spodziewają się rodzeństwa. To książka dla każdego malucha, bo każdy prędzej czy później zapyta

“mamo, a co to jest ciąża?”.

Mając pod ręką taką książkę, bez problemu przebrniemy przez pierwsze trudne pytania z jakimi przyjdzie nam się zmierzyć. Zwłaszcza, że dzieciaki to małe gaduły, więc nawet jeśli nie macie w planie powiększania rodziny, to na bank w przedszkolu znajdzie się koleżanka czy kolega, który lada chwila będzie mieć rodzeństwo.

“Kasia i brzuszek mamy” to propozycja wydawnictwa ADAMADA i właśnie tam możecie ją nabyć. Do czego gorąco zachęcam.

*

*

*

************************************************************************************************************
Jeśli spodobał Ci się ten wpis będzie mi niezmiernie miło, gdy zostawisz po sobie ślad.
Zapraszam do śledzenia mojego profilu na facebook oraz instagram.

Written by Marta S.

 • Ciesze sie, ze powstaja takie ksiazki. I dzieciom, i rodzicom latwiej jest przebrnac przez nielatwe tematy :) pozdrawiam serdecznie x

 • Przydałaby sie sie jak byłam w ciąży :)

  • Powiedziałabym, że jeszcze nigdy nic nie wiadomo, ale przy czwórce to już chyba mi nie wypada 😉

 • Świetna propozycja! Czasami dziecku trudno jest wytłumaczyć co to ciąża, co się dzieje w mamy brzuszku. Myślę, że taka wersja obrazkowa, oczami dziecka to bardzo dobry pomysł by razem odkryć cud mającej się powiększyć rodziny :)

 • Gosia

  Świetna pozycja, przeczytaliśmy ja kilka razy z Jasiem. Super by przekazać dziecku pewne informacje o zmianach w życiu.

 • No nareszcie wszystko zrozumiałem 😉 A tak całkiem serio, to super pouczająca forma przybliżenia dziecku ( i nie tylko 😉 ) zmian, jakie za chwilę nastąpią w jego otoczeniu.

 • Ooo, to książeczka coś w stylu mojego “Aniołka Gabrysia i Szymka Starszego Brata” :)

 • Marta Korotko

  Uwielbiam książki właśnie za to, że na każdy problem znajdzie się jakaś, która ułatwi nam rozmowy, wytłumaczenia.. Sprawi, że dziecku łatwiej będzie spojrzeć na problem czy nową sytuację o wiele prościej. Świetna książeczka!

 • naszebabelkowo.blogspot.com

  Zdaje się, że to naprawdę świetna propozycja dla wszystkich par, które spodziewają się kolejnego dziecka :)

 • Myślę, że to bardzo fajna książka! W sam raz dla rodzin, w których ma pojawić się młodsze rodzeństwo :)

 • Iza D- www.nietylkorozowo.pl

  Fajna ta książeczka. Jak byłam w ciąży z synkiem, to też z córką czytałyśmy książki w tym temacie :)