fbpx
Menu
ciąża / książki

Kasia i brzuszek mamy

książeczki o ciąży

Opowiadanie Rozalce o ciąży i zmianach zachodzących w mamie, rosnący brzuszek i pewne ograniczenia z tym związane to ostatnio bardzo topowy temat w domu. Mając ciekawskie dziecko nie łatwo zaspokoić potrzebę wiedzy. Staram się, by uzyskała odpowiedź na każde zadane pytanie. Wiele jej tłumaczę i nie zbywam, kiedy pyta. O samej ciąży opowiedziałam jej już chyba wszystko co możliwe. Ale skoro istnieją książeczki dla dzieci, które mogą pomóc to dlaczego z nich nie skorzystać?

Kasia i brzuszek mamy

„Kasia i brzuszek mamy” to jedna z książek, na którą wpadłam już podczas Targów Książki w Katowicach, a która zasiliła naszą biblioteczkę dzięki wydawnictwu Adamada.

Kasia to mała dziewczynka, której świat wkrótce się zmieni. Wszystko za sprawą rodzeństwa. Mama Kasi zachodzi w ciążę. Dziewczynka bardzo cieszy się z tego, że będzie miała rodzeństwo. Nie wie czy to braciszek czy siostrzyczka, ale przez cały czas cieszy się tak samo mocno. Na 32 stronach książki Kasia przybliża dzieciom ciążę. Opowiada o tym, co zmienia się w jej trakcie. Jakie zmiany zachodzą w ciele mamy oraz w domu, a także w samej opiece nad Kasią. Oczywiście mała Kasia opowiada wszystko z perspektywy małego dziecka, więc nie znajdziemy tu medycznych określeń czy szczegółowych opisów. To książeczka dla wszystkich rodziców, u których różnica wieku będzie niewielka. Choć i nasze 4,5 roku okazało się zainteresować tematem i „Kasię i brzuszek mamy” przerabiamy każdego dnia.

 Książka dla każdego dziecka

Prawda jest taka, że „Kasia i brzuszek mamy” to propozycja nie tylko dla dzieciaków, które spodziewają się rodzeństwa. To książka dla każdego malucha, bo każdy prędzej czy później zapyta

„mamo, a co to jest ciąża?”.

Mając pod ręką taką książkę, bez problemu przebrniemy przez pierwsze trudne pytania z jakimi przyjdzie nam się zmierzyć. Zwłaszcza, że dzieciaki to małe gaduły, więc nawet jeśli nie macie w planie powiększania rodziny, to na bank w przedszkolu znajdzie się koleżanka czy kolega, który lada chwila będzie mieć rodzeństwo.

„Kasia i brzuszek mamy” to propozycja wydawnictwa ADAMADA i właśnie tam możecie ją nabyć. Do czego gorąco zachęcam.

*

*

*

************************************************************************************************************
Jeśli spodobał Ci się ten wpis będzie mi niezmiernie miło, gdy zostawisz po sobie ślad.
Zapraszam do śledzenia mojego profilu na facebook oraz instagram.

About Author

Absolwentka Komunikacji Społecznej na Politechnice Śląskiej. Obecnie mama trzech cudownych córek - Rozalki,Florki i Kaliny, oraz berneńskiego psa pasterskiego - Riko. Uwielbiająca rolę Home Manager'a, pretendująca do miana Perfekcyjnej Pani Domu fanka książek historycznych i obyczajowych, a także niepoprawna romantyczka.

Facebook