fbpx
Menu
bezpieczeństwo / zdrowie

Kiedy wyciągnąć wkładkę dla noworodka

Kiedy wyciągnąć wkładkę dla noworodka

Kiedy wyciągnąć wkładkę dla noworodka z fotelika samochodowego? Już kilkukrotnie zadawałyście mi to pytanie. Dlatego postanowiłam trochę szerzej na nie odpowiedzieć, bo jednej dobrej odpowiedzi nie ma. Trzeba wziąć pod uwagę kilka zmiennych, dopiero to da nam pełen obraz sytuacji.

Po co wkładka?

Po co w ogóle jest wkładka noworodkowa? Wkładka służy po to, by przewozić najmłodsze i najbardziej delikatne dzieci bezpiecznie. Jest po to, aby uzyskać jak najlepsza pozycje dla dziecka, które nie panuje nad swoimi kończynami, ani nie potrafi trzymać głowy. Wkładka pomniejsza fotelik, jednocześnie pozwalając zabezpieczyć kręgosłup noworodka. W moim foteliku wkładka znajduje się na całej długości pleców dziecka, dodatkowo posiada zabezpieczający wałek wokół główki. Istnieje też opcja zamontowania dodatkowej wkładki dedykowanej wcześniakom.
Kiedy wyciągnąć wkładkę dla noworodka

Kiedy wyciągnąć wkładkę dla noworodka?

Rodzice często się nad tym zastanawiają. A istnieje jedna słuszna podpowiedź – zajrzyjcie do instrukcji! Mamy to do siebie, że nie czytamy instrukcji przed użyciem produktu albo czytamy tylko ta część, która nas interesuje w danym momencie. W instrukcji fotelika z pewnością znajdziecie informacje kiedy wyciągnąć wkładkę dla noworodka. W moim Kiddy Evolution Pro 2 istnieje informacja, aby wkładkę usunąć maksymalnie do 6 miesiąca życia dziecka. Oznacza to, że musimy sami zdecydować kiedy jest już TEN moment.
Kiedy wyciągnąć wkładkę dla noworodka

Co wziąć pod uwagę podczas podejmowania decyzji?

Musimy wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Między innymi to jak układają się pasy na dziecku. To czy po wyciągnięciu wkładki klamra nie będzie znajdowała się na brzuchu, a także to czy dziecko już mocno trzyma głowę. W niektórych fotelikach mamy jedna wkładkę, w innych wkładki są dwie – unosząca pupę oraz otulająca głowę. Bywa tak, że możemy pozbyć się już wkładki spod pupy malucha, ale jeszcze zostawiamy ta, która zabezpiecza główkę. Decyzję podejmujemy indywidualnie, nie możemy wyznaczyć jednego konkretnego momentu, który będzie dobry da każdego dziecka.
Kiedy wyciągnąć wkładkę dla noworodka
Jeśli spodobał Ci się ten wpis będzie mi niezmiernie miło, gdy zostawisz po sobie ślad.
Zapraszam do śledzenia mojego profilu na facebook oraz instagram.

About Author

Absolwentka Komunikacji Społecznej na Politechnice Śląskiej. Obecnie mama trzech cudownych córek - Rozalki,Florki i Kaliny, oraz berneńskiego psa pasterskiego - Riko. Uwielbiająca rolę Home Manager'a, pretendująca do miana Perfekcyjnej Pani Domu fanka książek historycznych i obyczajowych, a także niepoprawna romantyczka.

Facebook