fbpx
Menu
gry

Sport&Fun Gry z przeszłości w nowej odsłonie

sport&fun

Czym jest Sport&Fun? Czasy, kiedy dzieci całe dnie spędzały na podwórkach mijają. Coraz częściej dzieciaki spędzają czas z telefonami, przed konsolą czy ekranem komputera. Place zabaw świecą pustkami, szkolne boiska w czasie wakacji również. Można spotkać tam jedynie dzieciaki w wieku wczesnoszkolnym. A co z resztą? Właśnie dlatego marka Alexander wyszła na przeciw potrzebom i zaleceniom WHO i wypuściła na rynek nową serię gier, które przypomną rodzicom i dziadkom o grach z ich dziecięcych lat. Natomiast naszym dzieciom pokażą jak fajny jest świat i interakcja z innymi dzieciakami. Tym właśnie są najnowsze gry wydawnictwa Alexander.

My bardzo dobrze znamy gry od wydawnictwa Alexander, stanowią zdecydowaną większość naszego regału. O grach od wydawnictwa Alexander pisałam już dwa razy TU i TU. Wspominałam też o nich przy okazji gier logopedycznych i edukacyjnych, TUTAJ. Ponieważ wiem, że to wydawnictwo ma świetną ofertę serię Sport&Fun sięgnęłam bez wahania.

Sport&Fun

Sport&Fun to seria gier, które zmuszają dzieciaki do wyjścia z domu. Jak dla mnie – rewelacja. Oczywiście nie jest to tak, że w czterech  ścianach nie da się wykorzystać gier z serii Sport&Fun, da się, co jest olbrzymim plusem, kiedy mamy brzydką pogodę. My posiadamy aż 5 gier z tej serii. Ale jest ich więcej. Zerknij przy okazji na stronę firmową Alexander i zobacz wszystkie propozycje. A teraz chodź i zobacz jak możesz zafundować sobie powrót do przeszłości, a dziecku wspaniałą zabawę.

Sport&Fun X-Game

To gra, która ma aż 6 wariantów! Nie ma więc czasu na nudę. Sprawdzisz swoją kondycję, zrobisz kilka pajacyków, trochę przysiadów, sprawdzisz swoją szybkość. Całość oparta jest o drewniany stojak w kształcie krzyża. Obręcze o różnej wielkości musimy umieścić na stojaku, od tego ile i jakie uda nam się zarzucić zależy ilość zdobytych punktów. To świetna gra dla całej rodziny. Można grać w nią na zewnątrz, ale świetnie nadaje się także do domu.

Sport&Fun Run

To pudełko pełne gier, nazwa serii Sport&Fun pasuje do Run idealnie. To ogólnorozwojowa propozycja dla całej rodziny. Jedno pudełko, a w nim mnóstwo zabawy. Znajdziesz tu worki do skakania, taśmy, woreczki z grochem i skakankę. Mając taki zestaw jesteś w stanie zorganizować świetną zabawę na długie godziny. Skoki z workach czy rzut do celu to tylko przedsmak zabawy. W zestawie znajdziesz aż 9 wariantów gier i zabaw dla całej rodziny.

 

Sport&Fun Uni

Marzy się wam zabawa rodem z dzikiego zachodu? Możecie ją mieć! Uni, z serii Sport&Fun to klasyczna gra polegająca na rzucie podkową na palik. Ponieważ gra wymaga wbicia palika w ziemię można w nią grać tylko na zewnątrz. Zabawa może być indywidualna i drużynowa – to my decydujemy.

Sport&Fun Siódme Poty

To planszówka, która wymusza na nas ruch. Można w nią grać cały rok, bez względu na miejsce, w którym się znajdujemy. W tej grze poruszamy się po planszy za pomocą pionków, na planszy są pola z aktywnościami fizycznymi. W zależności od zestawu ćwiczenia mają różny poziom trudności. Każdy z graczy musi zebrać 8 puzzli i puchar zwycięstwa. Siódme poty zdecydowanie warto mieć w kolekcji. Jest to gra, która wciąga, ćwiczy naszą prędkość i pamięć.

Sport&Fun Strzał w 10

Cała gra opiera się na planszy o imponujących wymiarach, bo aż 80×120 cm! Plansza ta ma punktowane pola, do których rzucamy woreczkami. Znajdziesz tu także bazy, krążki które urozmaicają rozgrywkę. Bzy wymuszają na nas rozruszanie się i bieg. W związku z tym, że planszę można poskładać i schować, grę zabierzesz ze sobą wszędzie.

 

Koniecznie sprawdź całą ofertę gier Sport&Fun na stronie Wydawnictwa Alexander. Wybór jest duży, sądzę z całą pewnością, że  znajdziesz coś dla waszej rodziny.Wiem też, że na pewno nie zawiedziesz się na tych zabawach. Solidne wykonanie i przystępne ceny to kolejne plusy.

Moim zdaniem to obecnie jedne z najlepszych gier jakie można dostać na polskim rynku. Zarówno dzieci, jak i starsi członkowie rodziny znajdą w nich wiele radości. Są to takie gry, które łączą pokolenia i pozwalają na wytworzenie się wspaniałej więzi. Myślę, że każdy z nas chciałby mieć jak najlepszy kontakt ze swoimi dziećmi, dlatego powinniśmy inwestować wolny czas na takie wspólne zabawy i gry. Wszystkim nam przyniesie to wiele korzyści.

Jeśli spodobał Ci się ten wpis będzie mi niezmiernie miło, gdy zostawisz po sobie ślad.
Zapraszam do śledzenia mojego profilu na facebook oraz instagram.

 

 

 

 

About Author

Absolwentka Komunikacji Społecznej na Politechnice Śląskiej. Obecnie mama trzech cudownych córek - Rozalki,Florki i Kaliny, oraz berneńskiego psa pasterskiego - Riko. Uwielbiająca rolę Home Manager'a, pretendująca do miana Perfekcyjnej Pani Domu fanka książek historycznych i obyczajowych, a także niepoprawna romantyczka.

Facebook