Akcje społeczne mają to do siebie, że chcą być głośne. Twórcy i ambasadorzy dążą do tego, aby ich praca została zauważona i doceniona. Dokładnie to wydarzyło się z naszą blogerską akcją Kocham Zapinam. 8 kwietnia 2016 roku po raz pierwszy pojawiliśmy się w redakcji telewizyjnej. Jak było?

Kocham Zapinam

O samej akcji nie muszę wiele mówić, bo to nie pierwszy raz, kiedy Kocham Zapinam pojawia się na blogu. Jako jedna z ambasadorek akcji czuję się zobowiązana do przypominania Wam o tym co się dzieje w tym temacie. Na oficjalnej stronie akcji możecie przeczytać:

Nasze dzieci są naszą przyszłością, skoro dbamy o ich rozwój, dbajmy również o ich bezpieczeństwo – zwłaszcza na drodze. Fotelik samochodowy to nie fanaberia, tylko zabezpieczenie ratujące życie. Bez niego dziecko w samochodzie jest całkowicie bezbronne. Nie ważne, czy jedziesz na drugi koniec Europy, czy do sklepu dwie ulice dalej. Prawidłowe zapięcie dziecka w foteliku powinno być Twoim priorytetem. Nie będziemy pokazywać tego, co nieprawidłowe. Nie będziemy potępiać. Pokażemy, że przewożenie dzieci w fotelikach nie jest czymś niezwykłym. Bo lepiej zapobiegać niż później żałować! (klik)

Dużo więcej na ten temat możecie przeczytać też na naszych blogach, do których linki podane są na oficjalnej stronie. U mnie starsze wpisy znajdziecie wpisując hasło “Kocham Zapinam” w wyszukiwarkę u góry strony. Możecie też kliknąć tu, tu i tu, acha i jeszcze tutaj.

Kocham Zapinam w TVP Wrocław

Nie zastanawiałyśmy się długo, kiedy dowiedziałyśmy się o możliwości występu w telewizji i opowiedzenia o naszej akcji. Dograłyśmy szczegóły, zdecydowałyśmy, która z nas pojawi się na wizji. No dobra, zgłosiłam się dobrowolnie. Nie był to mój pierwszy raz, jednak upłynęło trochę czasu od ostatniego razu i było to pierwsze wejście na żywo. Trochę się stresowałam, ale poranny spacer z hotelu do redakcji TVP3 Wrocław orzeźwił mój zaspany umysł. Z Elą, reprezentującą Pataty, naszego partnera wkroczyłyśmy do gmachu tv. Wszystko było jasne, ja opowiadam krótko o akcji, Ela o dedykowanych dla niej autkach od Patatoy. Tę krótką rozmowę przeprowadziła z nami Justyna, redaktorka TVP. Dzięki niej stres był mniejszy – dziękujemy! Po zejściu z wizji miałyśmy jeszcze czas na chwilę rozmowy oraz pamiątkowe zdjęcia. Fragment programu z naszym udziałem możecie zobaczyć na stronie TVP Wrocław, lub klikając tu -> Kocham Zapinam w TVP3 Wrocław

 A Wy kochani pamiętajcie – dbajcie o bezpieczeństwo swoich dzieci podczas podróży, nawet tych najkrótszych. Przewoźcie dzieciaki tylko w porządnych fotelikach, nie śpieszcie się z przesadzaniem do większych kategorii. Nie bójcie się dociągnąć pasów, one nie mają napinaczy, muszą dobrze trzymać dziecko, to od nas zależy jak dobrze spełnią swoją rolę. Nie bójcie się RWF-ów, dzieciaki naprawdę lubią w nich jeździć.

.
.

12115586_1594131314167073_1549358163518195756_n
************************************************************************************************************
Jeśli spodobał Ci się ten wpis będzie mi niezmiernie miło, gdy zostawisz po sobie ślad
i udostępnisz go dalej.
Zapraszam do śledzenia mojego profilu na facebook oraz instagram.

Written by Marta S.

 • Gratulacje! Ważna akcja i fajnie, że się rozszerza! :)

 • Świetna akcja, trzeba to nagłaśniać. Zapinanie dzieci w foteliku to podstawa. Tym czasem wielu rodziców myśli sobie, to przecież kawałek, to po co zapinać?

  • Otóż to, wielu rodziców nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji i z tego, że na drodze mogą trafić na kierowcę, który nie myśli.

 • O tym trzeba duuuuużo mówić i pisać, bo nadal sa ludzie, którzy nie przykładają do tego wagi :(

  • Masz rację, nie raz widzę na własne oczy jak spod szkoły odjeżdżają dzieciaki z pierwszej klasy…

 • Wyszłaś świetnie. Urodzona aktorka 😀

 • Gosia

  Super Marta się spisałaś.

 • Joanna Wojciechowski

  O takich akcjach trzeba bezustannie przypominać. Ciągle jeszcze zdarza mi się widzieć ludzi bezmyślnie przewożących dzieci na kolanach albo niezapiętne. Spięłam się nawet z sąsiadką, dobrą znajomą, bo nawet jej musiałam zwrócić uwagę, żeby zapięła dzieciaki porządnie. co prawda jest na tyle przytomna, że nie obraziła się tylko po prostu wysłuchała mnie i teraz jej dzieci jeżdżą już bezpieczne

  • Świetnie, że zwróciłaś uwagę! Nie każdy potrafi to zrobić :) I super, że sąsiadka wzięła sobie do serca Twoje słowa :)

 • Agumama

  Ja się szczerze cieszę, że w końcu robi się głośniej i mam nadzieję, że Twój występ w TVP Wrocław to początek rozgłosu dla Kocham Zapinam :) Gratuluję, dobrze wypadłaś :)

  • Dziękuję Agnieszka, mam nadzieję, że z naszą akcją dotrzemy do jak największej liczby osób :)

 • Ostatnio mnie szlag trafił jak ktoś mi opowiadał jak dziecko przewoził na jaśku – nosz k*** Zwróciłam tej osobie uwagę i skrytykowałam ostro.

 • WOW gratulacje, wspaniałe wyróżnienie, a i przydatne, bo dzięki temu programowi akcja “kocham zapinam” poszerza swoje kręgi :)

  • A po co mocować, skoro to fotelik chroni i ma gwiazdki, a nie kanapa fotela 😛 Są takie rzeczy, których nigdy nie zrozumiem…

 • Grażyna Szubert

  właśnie obejrzałam! super wystąpienie i świetna akcja! brawa!!!

 • Super dziewczyny! Ja jestem również przekonana, że ten projekt przejdzie dużo dużo wyżej, że będzie jeszcze bardziej nagłośniony i nie tylko TVP regionalna się Wami zainteresuje :) To tylko dobry początek!

 • Brawo Marta :) świetna akcja :)
  ps. ślicznie wyglądasz